Agroturystyka Pod Dębami. Mazowsze nad Wisłą, otulina Puszczy Kampinoskiej. 

Mapa turystyczna naszych okolic
          
Szlaki turystyczne Mazowsza, a szczególnie trasy rowerowe Puszczy Kampinoskiej to jedne z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce.

Z naszego gospodarstwa do granic Puszczy to tylko kilkanaście minut rowerem. A tam, w bogactwie szlaków turystycznych pieszych i rowerowych,  zróżnicowanym charakterze i różnym stopniu trudności każdy znajdzie atrakcyjny dla siebie. Kilka rowerowych szlaków głównych, kilkanaście łącznikowych pozwolą na zwiedzenie ciekawych miejsc i przeżycie fajnej przygody. Wybierając się na wypad weekendowy można przejechać wiele kilometrów, a nocleg oczywiście spędzić u nas ....
Dla chętnych organizujemy kuligi i przejżdżki
 bryczką po naszych pięknych okolicach. Zdecydowani na turystykę pieszą mają do dyspozycji na obrzeżach Puszczy parkingi, gdzie można zostawić samochód i wybrać się na spacer lub dłuższą wycieczkę krajoznawczą. Warto podjechać do miejscowości Górki Kampinoskie. Zobaczyć  miejsce kaźni z czasów Powstania Styczniowego zwane Sosną Powstańców, a stamtąd wybrać się na dłuższy spacer do obszaru ochrony ścisłej „Zamczysko” i obejrzeć znajdujące się tam średniowieczne grodzisko z XIII wieku.
Specjalnie dla turystów chcących zapoznać się z florą i fauną oraz historią Kampinoskiego Parku Narodowego  powstały ścieżki edukacyjne, a w niedalekiej miejscowości Granica otwarto Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny. Znajdują się tu ścieżki przyrodnicze, Muzeum Puszczy Kampinoskiej, wystawa plenerowa o Parkach Narodowych w Polsce i również warty obejrzenia skansen budownictwa puszczańskiego. A stąd już niedaleko do Żelazowej Woli, gdzie znajduje się przepiękny park oraz dworek, w którym urodził się Fryderyk Chopin. W sezonie letnim, w soboty i niedziele, odbywają się tu koncerty fortepianowe poświęcone muzyce tego genialnego kompozytora.

Można też wybrać turystykę wodną. Kilkanaście kilometrów od gospodarstwa Pod Dębami  znajdują się stanice wodne nad rzeką Bzurą organizujące kilkugodzinne spływy kajakowe.